Ubezpieczenie komunikacyjne (samochodu, OC)

Wołomin, Ząbki, Kobyłka

Najpopularniejszym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest ubezpieczenie samochodu. Z ubezpieczeń tego typu korzystać zaczęto po pierwszej wojnie światowej gdy powszechne stało się używanie pojazdów na obszarach miejskich. Na tym etapie samochody były stosunkowo szybkie i niebezpieczne, ale nigdzie na świecie nie było obowiązkowej formy ubezpieczenia samochodu. Oznaczało to, że poszkodowane osoby rzadko otrzymywałyby odszkodowanie po wypadku, a kierowcy często musieli ponosić wysokie koszty związane z uszkodzeniem samochodu i mienia.

Obowiązkowy system ubezpieczeń samochodowych został po raz pierwszy wprowadzony w Wielkiej Brytanii wraz z Ustawą o ruchu drogowym z 1930 r. Zapewniło to, że wszyscy właściciele pojazdów i kierowcy musieli być ubezpieczeni od odpowiedzialności za obrażenia lub śmierć osób trzecich, podczas gdy ich pojazd był użytkowany na drogach publicznych. Niemcy wprowadziły podobne ustawodawstwo w 1939 r. pod nazwą “Ustawa o wdrażaniu obowiązkowego ubezpieczenia dla właścicieli pojazdów silnikowych”.

Ubezpieczenie komunikacyjne (określane również jako ubezpieczenie pojazdu lub ubezpieczenie samochodu) to ubezpieczenie obejmujące samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, autobusy, mikrobusy, samochody specjalne, motocykle, motorowery, quady, ciągniki rolnicze, pojazdy wolnobieżne oraz inne pojazdy drogowe poruszające się po drogach publicznych.

Jego podstawowym zastosowaniem jest zapewnienie ochrony finansowej przed szkodami materialnymi lub obrażeniami ciała wynikającymi z kolizji drogowych. Ubezpieczenie samochodu może dodatkowo zapewniać ochronę finansową przed kradzieżą pojazdu oraz przed jego uszkodzeniem w wyniku zdarzeń innych niż kolizje drogowe, takich jak akty wandalizmu czy klęski żywiołowe, a także szkód powstałych w wyniku zderzenia z obiektami stacjonarnymi. Najbardziej znanym powszechnie typem ubezpieczenia samochodu jest ubezpieczenie OC. Szczegółowe warunki ubezpieczenia pojazdu różnią się w zależności od przepisów prawnych w każdym Towarzystwie Ubezpieczeń.

Oferta

W naszej ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych posiadamy:

  • ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) ,
  • ubezpieczenie AC (autocasco),
  • ubezpieczenie NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków),
  • ubezpieczenie ASS (assistance),
  • ubezpieczenie ZK (OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym – Zielona Karta)
  • ubezpieczenie opon,
  • ubezpieczenie szyb,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • ubezpieczenie graniczne (ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zarejestrowanych za granicą).

Mogą Państwo wybrać pakiet w dowolnej konfiguracji zaczynając od zakresu ubezpieczenia obejmującego tylko obowiązkowe OC, do zakresu zawierającego dodatkowe produkty (AC, NNW, ASS, ZK, szyby, opony, bagaż), które rozszerzają odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń.

W ramach naszej oferty istnieje możliwość ubezpieczenia floty pojazdów firmowych (od 5 pojazdów) w zakresie ryzyk ubezpieczeń komunikacyjnych.

Szczegółowy zakres ochrony zawsze znajduje się w umowie ubezpieczeniowej i ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Są tam również wymienione konkretne sytuacje, w których polisa nie zadziała (tzw. wyłączenia odpowiedzialności).

Ile kosztuje ubezpieczenie OC?

Cena ubezpieczenia OC zależy od parametrów pojazdu i danych dotyczących właściciela. Najbardziej istotne informacje to: dotychczasowy bezszkodowy/szkodowy przebieg ubezpieczenia, wiek kierowcy oraz czas posiadania prawa jazdy, miejsce zarejestrowania pojazdu, pojemność i moc silnika samochodu.

Skontaktuj się z nami!

Strona korzysta z plików cookie. Warunki przechowywania oraz dostępu plików cookie możesz samodzielnie określić w swojej przeglądarce.

Nie pokazuj